Druga edycja konferencji “Investment Forum United Kingdom — Central Europe”

Eksperci Berry Fish po raz kolejny wzięli udział w konferencji “2nd Investment Forum United Kingdom — Central Europe” w Londynie. Konferencja została  zorganizowana przez ambasady  jedenastu Śreodkowoeuropejskich krajów oraz firmę doradczą Mayer Brown.

W panelu udział wzięli min. Minister Rozwoju Jerzy Kwieciński oraz ministrowie, wiceministrowie i szefowie agencji inwestycyjnych z jedenastu Środkowoeuropejskich krajów.

Bloki tematyczne dedykowane inwestycjom w infrastrukturę i nowe technologie w krajach Europy Środkowej były okazją do rozmów z obiecującymi firmami z sektora nowych technologii z tego regionu. Poszczególni przedsiębiorcy mogli także przedstawić swoją ofertę obecnym na konferencji przedstawicielom insytycji finansowych z USA i Azji.

Tegoroczne forum, organizowane jak uprzednio przez firmę doradczą Mayer Brown było udanym przedsiewzięciem dzięki sprawnej współpracy ośrodków rządowych, insytucji finansowych i firm z sektora technologii. Z perspektywy ubiegłorocznej konferencji cieszy udział przedstawicieli aż jedenastu krajów oraz możliwość bezpośredniej prezentacji oferty wybranych firm.

Słowa uznania należą sie pracownikom Wydziału Handlowego ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Londynie za wyróżniającą się prezentację polskiej oferty.

Wydarzenie udowadnia także, że pomimo zbliżającego sie wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, Londyn pozostaje jednym z ważnych ośrodków pozyskiwania kapitału, ekspertyzy i “oknem na świat” dla Środkowoeuropejskich firm planujących ekspansję zagraniczną.