Google ogłasza wsparcie dla małych i średnich firm

Google ogłosiło pakiet o wartości ponad 800 milionów dolarów na cele związane z walką ze skutkami epidemii koronawirusa. Częścią tego pakietu jest 340 milionów dolarów na zasilenie kont reklamowych małych i średnich firm.

W piątek, 27 marca Sundar Pichai, CEO Google i Alphabet ogłosił na swoim blogu uruchomienie pakietu wartości ponad 800 milionów dolarów na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa ( COVID-19).

W ramach tego pakietu, firma przeznaczy 340 milionów dolarów na zasilenie kont reklamowych małych i średnich firm reklamujących się w Google.

Kto kwalifikuje się do zasilenia konta reklamowego?

Oferowana pomoc będzie dostępna dla małych i średnich firm z całego Świata, które reklamują się w Google od początku 2019 r. i przestrzegają zasad kont reklamowych Google Ads. Środki, którymi zostaną zasilone konta reklamowe, mogą zostać wykorzystane na prowadzenie kampanii w Wyszukiwarce Google, Sieci Reklamowej Google lub YouTube.

Kiedy zostanie uruchomiona pomoc i jak można się dowiedzieć o jej przyznaniu?

Google rozpocznie zasilanie kont reklamowych w najbliższych miesiącach a informacja o przyznaniu grantu reklamowego będzie widoczna w powiadomieniach konta Google Ads. Google dopiero buduje mechanizm przyznawania dodatkowych środków, dlatego nie będą one dostępne natychmiast.

Przez jaki okres oferowana będzie pomoc?

Przyznane fundusze będzie można wykorzystać do 31 grudnia 2020. Dodatkowe środki, niewykorzystane po tym okresie zostaną usunięte z konta reklamowego.

Zachęcamy do sprawdzania powiadomień w koncie reklamowym i wiadomości email w adresie powiązanym z Państwa kontem reklamowym.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Państwa pytania pod numerem telefonu 516-890-803 lub mailowo info@berryfish.com