Badanie rynku

Badanie rynku za pomocą Internetu

Zacznijmy od słów

Każdego dnia internauci wyszukują pojęcia związane z Państwa firmą. To Wasi potencjalni klienci. Ale czy Wy prowadzicie podobne wyszukiwania, aby poznać ich potrzeby, zachowania konsumenckie lub zmieniające się gusta?

Prowadzenie wyszukiwania słów kluczowych w czasie rzeczywistym związanych z marką to jedna z najpopularniejszych metod poznania upodobań rynku docelowego.  Może pomóc odkryć nowe frazy, które ukierunkują Państwa reklamy, nowe treści do opracowania na Państwa blogu lub nowe usługi, których właśnie zaczęli poszukiwać Wasi klienci.

Jeśli na przykład sprzedajecie Państwo lakiery do paznokci, to dzięki badaniu słów kluczowych możecie zauważyć jaki kolor lakieru staje się obecnie modny w mediach społecznościowych i dodać go do swojej oferty lub stworzyć podstronę poświęconą temu nowemu trendowi. To z kolei wzmocni ruch organiczny na Państwa witrynie.

Frazy to nie wszystko

Badanie rynku za pomocą Internetu to nie tylko badanie słów kluczowych. Narzędzia pozwalają dziś również na pozyskanie danych z konkretnego okresu, np. czasu trwania promocji, wakacji lub danych za poprzednie lata. Dalsza segmentacja badania miesiąc po miesiącu wskaże Państwu trendy, które mogą na przykład wpłynąć na decyzje o terminie rozpoczęcia lub zakończenia wyprzedaży danego produktu.

Badanie można także ograniczyć terytorialnie tak, aby uwzględniało ono tylko osoby w danym kraju, okręgu, mieście lub nawet dzielnicy. Jeśli Państwa firm chciałaby zaproponować swoje usługi w innym mieście, możecie Państwo sprawdzić kim będzie Wasza konkurencja i jak zaawansowana jest ona na tym rynku.

Konkretne korzyści z przeprowadzenia badania dla firm i przedsiębiorstw można ująć w następujących punktach:

  • zbadanie możliwości pozyskiwania klientów dla Państwa produktów;
  • analiza kosztu emisji Państwa komunikatów marketingowych na każdym z portali/blogów/witryn, na których pragniecie się reklamować;
  • poznanie profilu demograficznego Waszej grupy docelowej;
  • ustalenie profilu zainteresowań oraz zachowań konsumenckich odbiorców Państwa produktów i usług;
  • zbadanie treści i liczby zapytań o określone elementy z Państwa oferty;

Badania przeprowadzone przez Berry Fish to nie tylko suche dane. Po przeprowadzonym badaniu przygotujemy dla Państwa rzeczową ich interpretacje, a także przedstawimy rekomendacje.