Copywriting dla SEO

Tworzenie tekstów na witryny – tworzenie treści dla stron internetowych

Wszystkie udane strategie marketingu cyfrowego opierają się na wysokiej jakości copywritingu. To właśnie dzięki trafnym tekstom oraz odpowiedniej strukturze treści, Państwa strona możecie znaleźć się na szczycie wyszukiwarki.

Google promuje portale, na których użytkownik odnajdzie pomocne i unikalne treści, pełne przydatnych informacji i dokładnie opisujące prezentowany temat. Takie strony nie tylko szybciej przyciągają potencjalnych klientów. Inne portale chętnie zamieszczają linki do dobrych, ciekawych treści co pomaga w pozycjonowaniu strony.

Czym jest copywriting dla SEO?

Copywriting to tworzenie treści, których zadaniem jest promocja firm, produktów, osób lub koncepcji.

Tworzenie treści pod kątem SEO oznacza, że każdy przygotowywany tekst oprócz dostarczenia odpowiednich i oryginalnych treści musi spełniać dodatkowo trzy warunki:

  • Zawierać słowa, które Państwa klienci wpisują do wyszukiwarki, aby znaleźć potrzebne produkty lub informacje na ich temat,
  • Podnosić pozycję treści w wynikach wyszukiwania (np. Google),
  • Generować taki ruch, który skutkuje zwrotem z inwestycji,

W wielu firmach nadal panuje przekonanie, iż wystarczy „naszpikować” treść słowami kluczowymi, aby uzyskać wysoką pozycję w rankingu wyszukiwarki. Powstają wówczas teksty merytorycznie słabe i stylistycznie nieciekawe dla odbiorcy. Takie działania mogą zaszkodzić nie tylko pozycji strony, ale negatywnie wpłynąć na wizerunek całej marki.

Dobry SEO copywriting to coś więcej niż tylko wstawianie fraz do treści. To przede wszystkim tworzenie wysokiej jakości tekstów, które nie zawiodą reputacji Państw firmy, odpowiedzą na pytania czytelników i wyróżniają się wśród konkurencji.

Treści portalu – na co zwracać uwagę?

Jeśli zauważyli Państwo, że Wasze strony nie wyświetlają się w Google lub że czas spędzany na Państwa portalu jest bardzo krótki, być może przyczyną są nieaktualne lub nietrafnie ustrukturyzowane treści.

Przede wszystkim warto wówczas odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

  • Czy przed napisaniem artykułu opracowali Państwo zespół odpowiednich fraz do budowy treści na stronę?
  • Czy w tytułach umieścili Państwo frazy kluczowe dla tematyki artykułu?
  • Jak ustrukturyzowany jest tekst i czy jest interesujący i przyjazny czytelnikowi?
  • Czy użytkownicy komórek mają łatwość przeglądania tekstu? Czy teksty dostosowane są do ich typu odbioru?
  • Jak długie są paragrafy, akapity i podsumowania?
  • Jakie otoczenie semantyczne stosujecie się dla wybranych fraz?
  • Czy i jak zachęcacie do zagłębiania się w kolejne podstrony?

Audyt treści

Dobrze wykonany audyt treści przeprowadzany regularnie może dostarczyć istotnej wiedzy na temat strony lub blogu.

Dobra praktyka wymaga, aby okresowo powracać do treści, upewniając się, że nadal jest aktualna i wpisuje się w naszą strategię marketingową. Zbyt często opublikowane teksty nie spełniają swojej roli lub z czasem stają się przestarzała lub mało istotne dla czytelnika.

Audyt treści polega na przyjrzeniu się zawartości całej witryny i ocenie jej mocnych i słabych stron. Audyt ustali również hierarchię przyszłych działań marketingowych w obrębie treści. Jest to ocena jakościowa i ocena w oparciu o kluczowe wskaźniki efektywności, które wcześniej ustalono.

Prawidłowo przeprowadzony audyt odpowie na pytanie dotyczące Państwa portalu: jakie tematy najbardziej interesują czytelników, które posty są najpoczytniejsze, które z postów lepiej usunąć ze względu na ich nieaktualność.

Nasi autorzy treści

W Berry Fish współpracujemy z wykwalifikowanymi specjalistami od tworzenia treści internetowych pod kątem SEO specjalnie dla Państwa witryny lub blogu.

Przed rozpoczęciem pracy zawsze przeprowadzamy wywiad i zapoznajemy się z oczekiwaniami klienta.

Jeśli chcecie Państwo odświeżyć treści na portalu, przeprowadzimy audyt istniejących wpisów i przygotujemy raport zawierający rekomendacje w jaki sposób zaktualizować posty.

Jeśli chcecie dowiedzieć się Państwo więcej o usługach tworzenia treści w Berry Fish, prosimy o kontakt. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.