Branża budowlana

Marketing dla deweloperów i reklama firmy budowlanej w Internecie

Branża budowlana jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Reklama firmy budowlanej i także ulega profesjonalizacji. Nie tylko duże firmy budowlane, ale także średniej wielkości przedsiębiorstwa z tego sektora sięgają po zaawansowane narzędzia internetowe. Czy chcą Państwo skutecznie docierać do klientów instytucjonalnych i indywidualnych, promować się w czołowych magazynach branżowych a przy tym dokładnie znać zwrot z inwestycji? W tym artykule postaramy się wyjaśnić, jak firmy budowlane i developerzy mogą wykorzystywać Internet w nowoczesnej i skutecznej kampanii promocyjnej.

Kondycja branży

Wg. Głównego Urzędu Statystycznego wartość dodana brutto w budownictwie w 2017 r. w porównaniu z rokiem 2016 wzrosła o 11,5%. Rynek budowlany w Polsce po raz pierwszy przekroczy poziom 200 mld zł co będzie to odpowiadać nieco powyżej 10 proc. wartości PKB. Tym samym wartość polskiego rynku budowlanego osiągnęła w 2017 r. nienotowaną wcześniej wartość a rok 2018 ma przynieść dalszy wzrost. (1) Z uwagi na rosnące koszty materiałów i robocizny realna dynamika rynku może być jednak nieco niższa w porównaniu z 2017 r. Raport PMR “Sektor budowlany w Polsce 2017 – Analiza regionalna. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2017-2022”, wskazuje na to, że w najbliższych latach oczekiwany jest stopniowy wzrost aktywności inwestycyjnej w większości polskich regionów. Wzrost ten jest spowodowany realizacją coraz większej liczby projektów zarówno prywatnych jak i publicznych.

Jak nasza firma może Państwu pomóc w skutecznym zdobywaniu klientów przez Internet?

Nasi specjaliści mają doświadczenie w pracy dla branży budowlanej w Polsce, Wielkiej Brytanii, Danii i Czechach. Realizowaliśmy projekty dla liderów sektora takich jak Grupa Silikaty, ACO, Aluprof, Koelner-Rawlplug, 3Dconnexion, ale także mniejszych lokalnych firm z branży budowlanej. Nasze doświadczenie pomoże Państwu w skutecznym i ekonomicznym zdobywaniu klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych.

Marketing firmy budowlanej krok po kroku

Strategia marketingowa w tej branży powinna zakładać dotarcie do kluczowych grup:

 • inwestorów z sektora publicznego
 • inwestorów z sektora prywatnego
 • klientów indywidualnych


Każda z grup charakteryzuje się innymi wymaganiami i oczekiwaniami. Dotarcie do tych osób proponujemy rozpocząć od badania rynku, sprawdzenia potencjału, oczekiwań i kosztów efektywnego dotarcia do klienta.

Osoby decyzyjne w każdej z tych grup coraz częściej posługują się Internetem w poszukiwaniu firm z sektora budowlanego oraz czytają internetowe wydania magazynów branżowych. Dlatego proponujemy uwzględnienie Internetu w budowaniu strategii marketingowej dla firmy budowlanej.

Badanie rynku

Poza przeprowadzeniem standardowego badania rynku, proponujemy sprawdzenie zapytań w Internecie w Państwa regionie. Analiza taka pozwoli na oszacowanie potencjału, kosztów marketingu i poznanie działania konkurencji w Internecie.

Dodatkowym kanałem komunikacji z klientami są portale branżowe. Zamieszczanie artykułów sponsorowanych, banerów oraz wizytówek na starannie dobranych portalach z pozwoli na skuteczne dotarcie do klientów.

Reklama firmy budowlanej i marketing developerski Internecie

Reklama internetowa ma kilka zalet, które dają jej przewagę nad tradycyjnymi mediami.

Po pierwsze; kampania oparta na aktualnych, precyzyjnych informacjach z rynku.  

Możecie Państwo sprawdzić, ile osób w Polsce lub danym regionie poszukuje Waszej oferty i kiedy mamy do czynienia z szczytem zainteresowania. Możecie także sprawdzić w jakim wieku są te osoby, jakiej są płci oraz czym się interesują i jakie portale internetowe odwiedzają. Co więcej, możecie oszacować, ile będzie kosztowało przyciągnięcie do witryny jednej osoby poszukującej Waszych usług, oraz ile kosztuje wyemitowanie reklamy na portalu branżowym jak na przykład Murator.pl Wiedząc to, możecie zaplanować dokładnie terminy i budżety swoich kampanii.

Po drugie; precyzyjne dotarcie do klientów

Firmy budowlane mogą kierować komunikat do osób, które są w danej chwili zainteresowane ich usługami. Kiedy potencjalny klient szuka w Google firmy budowlanej w Waszym regionie, możecie od razu dotrzeć do niego z Waszą ofertą. Możecie wykluczyć z reklamy osoby z poza Waszego regionu a samą kampanię prowadzić w wybranej miejscowości lub obszarze zawężonym do kilku kilometrów kwadratowych. Znając demografię i zainteresowania przyszłych klientów, możecie dostosować kierowanie kampanii w ten sposób, aby komunikat docierał właśnie do nich. To zdecydowanie obniża koszty reklamy i zwiększa jej skuteczność. Wtedy koszt pozyskania klienta jest niższy.

Po trzecie; optymalizacja kampanii reklamowej w czasie rzeczywistym

W przypadku mediów tradycyjnych, często nie mają Państwo kontroli nad raz uruchomioną kampanią. Wydrukowane foldery lub reklama w gazecie nie może być zmieniona. Zmiana spotów reklamowych w telewizji wiąże się z dużymi kosztami. W przypadku reklamy internetowej emitowany komunikat można zmienić w ciągu kilku godzin i zastąpić go innym. Czas reakcji i koszty zdecydowanie przemawiają na korzyść Internetu.

I w końcu najważniejsze – mierzenie zwrotu z inwestycji w reklamę

Mierzenie zwrotu z inwestycji w kampanii telewizyjnej, radio lub mediach drukowanych jest trudne. W przypadku reklamy internetowej jest to dużo łatwiejsze. Do mierzenia zwrotu z inwestycji należy przystąpić od ustalenia wskaźników, na podstawie których oceniać będziemy skuteczność kampanii.

Jakie wskaźniki efektywności warto ustalić?

Dobrym wskaźnikiem efektywności może to wysłanie zapytania ofertowego lub kontakt telefoniczny. Trzeba jednak przyjąć, że osoby, które wyślą do Państwa zapytanie ofertowe, najpierw pobiorą katalog, zapoznają się z Państwa ofertą, doświadczaniem i zakresem świadczonych usług. Warto wziąć to pod uwagę ustalając wskaźniki skuteczności kampanii dla firmy budowlanej

Badanie rynku

Naszym partnerom proponujemy rozpoczęcie działań od dokładnego zbadania potencjału i kosztów planowanych działań. W efekcie badania dowiecie się Państwo nie tylko tego czego szukają Wasi klienci, ale także kiedy tego szukają, jakie są koszty sprowadzenia klienta do witryny oraz jak silna jest konkurencja. Zbadamy także jaki zasięg i rozpoznawalność ma Państwa marka w porównaniu z wybranymi konkurentami. Co więcej, sprawdzimy, które portale branżowe są odwiedzane przez Państwa potencjalnych klientów. Zaplanujemy dla Państwa kampanię z dokładnymi budżetami i terminami.

Pomoc w ustaleniu wskaźników efektywności kampanii.

Przed rozpoczęciem działań proponujemy wspólne ustalenie konkretnych, mierzalnych wskaźników efektywności.

Reklama banerowa firm budowlanych na portalach branżowych

Dzięki tej formie reklamy możecie dotrzeć do klientów odwiedzających ponad 40 czołowych portali dla inwestorów, klientów indywidualnych, architektów i projektantów. Możemy precyzyjnie określić, gdzie i kiedy jest emitowana reklama oraz jaka będzie demografia i zainteresowania odbiorców. W programie reklamowym uczestniczą największe polskie portale branżowe.

 • Kalkulatory Budowlane
 • Money.pl
 • Muratordom.pl
 • Najlepszedomy.pl
 • Forbes.pl

Wsparcie na targach budowlanych w Polsce i za granicą

Uczestnictwo w targach branżowych jest ważnym elementem strategii marketingowej firm budowlanych. Obecność na targach wiąże się z poniesieniem znaczących kosztów przy relatywnie krótkim czasie trwania ekspozycji. Nowoczesne technologie umożliwiają wsparcie obecności firm budowlanych na polskich lub zagranicznych imprezach targowych. Mamy blisko 10 lat doświadczenia w pracy z naszymi partnerami na czołowych targach w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

 • PSB
 • Screwfix
 • Trako
 • WM Expo
 • Wod-Kan

Promocja firmy budowlanej na YouTube

YouTube jest druga największą po Google wyszukiwarką internetową na Świecie. Klienci używają jej do sprawdzenia wizualizacji i dotychczasowych realizacji, ale także do oglądania video na popularnych kanałach z branży budowlanej. Dzięki kampaniom na YouTube możecie Państwo pokazywać spoty promocyjne Waszej firmy na czołowych kanałach z branży. Możecie Państwo także emitować banery z ofertą osobom, które są zainteresowane kupnem lub inwestycją w nieruchomości. Własny kanał YouTube może być skutecznym narzędziem komunikacji z klientami. Możemy dla Państwa założyć i skonfigurować profesjonalny kanał oraz prowadzić kampanie na YouTube.

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą oferta dla branży budowlanej i developerów prosimy kontakt pod numer telefonu 516-890-803 lub mailowo na info@berryfish.com

Ostatnie Projekty