Branża motoryzacyjna

Marketing w branży motoryzacyjnej

Kondycja branży

Według danych magazynu auto Świat, w 2017 roku w Polsce sprzedano 483 tys. nowych aut. Liderem polskiego rynku jest Skoda. Czeska marka zajmuje pozycję lidera od wielu lat. W 2017 r. Skoda sprzedała 61,7 tys. aut osobowych. Na drugim miejscu plasuje się Toyota ze sprzedażą 50,7 tys. szt., a trzecie miejsce przypada Volkswagenowi z 48,6 tys. szt. Co jest charakterystyczne dla polskiego rynku to fakt, że firmy (w tym jednoosobowe) kupują aż 70 nowych aut a klienci indywidualni ok. 30 proc.

Nowoczesne narzędzia promocji

Dealerzy samochodowi coraz częściej sięgają po nowoczesne narzędzia e-marketingu w generowaniu sprzedaży i budowaniu pozycji marki. Dobrze przygotowane strony, kampanie w Internecie, newslettery, kampanie typu push-web to tylko niektóre ze stosowanych technik. Nasi eksperci mają blisko 10 lat doświadczenia w pracy dla branży motoryzacyjnej w Wielkiej Brytanii, Skandynawii i Polsce.

 

 • KIA Motors
 • Subaru
 • Mitsubishi
 • Warsztat.pl
 • Mister Auto

Strona internetowa dla dealera samochodów

Strona internetowa jest ważnym narzędziem sprzedaży i generowania świadomości marki dla dealerów samochodowych. Często klienci wchodzą pierwszy raz w kontakt z marką dealera za pośrednictwem jego witryny, dopiero po tym odwiedzają salon. Dlatego bardzo ważne jest, aby witrynie internetowej klient mógł odnaleźć pomocne informacje takie jak:

 • sekcja informacji o dealerze
 • czytelne przedstawienie oferty aut nowych lub używanych
 • oferta kredytów i finansowania z bezpośrednim kontaktem do pracownika
 • lokalizacja w Mapach Google
 • łatwa w użyciu wyszukiwarka


Nasze strony dla dealerów aut są oparte o najnowsze, sprawdzone w wielkiej Brytanii i Niemczech wzorce graficzne. Strony realizowane w technologii WordPress są funkcjonalne na urządzeniach mobilnych, co jest szczególnie ważne w czasach, kiedy coraz więcej osób używa smartfonów.

Kolejnym atutem jest integracja z mediami społecznościowymi dealera. Potencjalni klienci mogą łatwo przejść do profili Facebook, Instagram, Pinterest czy innych wskazanych. Dodatkowo oferujemy integrację z kanałem YouTube.

Naszym klientom oferujemy w cenie wykonania witryny szybki i bezpieczny hosting na okres jednego roku oraz obsługę kont poczty email.

Więcej o naszej ofercie z zakresu stron internetowych znajdą Państwo tutaj.

Wizytówki w serwisie Mapy Google (Google Moja Firma)

Poprawnie skonfigurowana i regularnie uzupełniana wizytówka a serwisie Mapy Google jest ważnym narzędziem sprzedaży i wspierania marki. Dzięki niej, Państwa klienci mogą nie tylko odnaleźć lokalizację salonu, ale także zadzwonić do firmy, przejść do witryny, zapytać o wskazówki dojazdu lub zapoznać się z galerią zdjęć. Co ważne, klienci mogą także zostawiać opinie widoczne dla innych odwiedzających. Wizytówka daje także Państwu możliwość publikowania postów z nowościami, ofertami i promocjami.

Oferujemy Państwu:

 • założenie wizytówki
 • konfigurację i połączenie wizytówki z witryną internetową
 • bieżące zarządzanie i optymalizację wizytówki
 • zawansowane raportowanie skuteczności wizytówki


W naszych miesięcznych raportach będą Państwo mogli dokładnie zobaczyć nie tylko ile osób zobaczyło wizytówkę, ale także ile osób zadzwoniło do Państwa firmy, poprosiło o wskazówki dojazdu lub przeszło do witryny.

Kampanie w wyszukiwarce Google

Kampanie w wyszukiwarce Google.pl powinny być nieodłącznym elementem strategii marketingowej każdego dealera samochodowego. Dzięki nim potencjalni klienci będą mogli łatwo odnaleźć dealera w swojej okolicy, zapoznać się ofertą, skontaktować i np. umówić na jazdę próbną.

Kampanie banerowe na portalach branżowych

Ważnym narzędziem budowania świadomości marki a także sprzedaży są kampanie na portalach branżowych. Współpraca z nami umożliwi Państwu emisję reklam banerowych na czołowych portalach z branży motoryzacyjnej. Kampanie takie pozwolą Państwu dotrzeć do większej liczby klientów w czasie np. promocji wyprzedaży rocznika lub wprowadzaniu nowego modelu na rynek. Co ważne, reklamy można kierować do osób o określonych zainteresowaniach, osób w określonym wieku lub mieszkających w wybranej lokalizacji

Kampanie w mediach społecznościowych

 • Facebook
 • Instagram
 • pinterest

Media społecznościowe to ważne narzędzia komunikacji z klientami. Umożliwiają one także precyzyjne dotarcie do Państwa grup docelowych; osób o określonych zainteresowaniach i danych demograficznych.

YouTube to obecnie druga najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa na Świecie po Google. Co ważna, YouTube należy do Google. Poprawnie skonfigurowany i regularnie aktualizowany kanał YouTube jest jednym z ważnych sygnałów dla Google poprawiającym widoczność państwa strony w wyszukiwarce. Dla Państwa klientów zaś stwarza możliwość zapoznania się z nowościami, testami aut i Państwa firmą. Umiejętne prowadzenie kampanii w mediach społecznościowych pozwala na mierzenie zwrotu z inwestycji z każdą z nich.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego i współpracy. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania.

Ostatnie Projekty