Uczestnicy programu Google Ad Grants

Google Ad Grants (poprzednio Google Grants) to część zapoczątkowanego w 2003 roku programu Google dla Organizacji Non Profit. W programie uczestniczy ponad 20 000 organizacji pozarządowych z 61 krajów. Od blisko dekady w programie mogą także uczestniczyć organizacje z Polski.

Czy Państwa organizacja kwalifikuje się do programu?

Organizacja chcąca uczestniczyć w programie Ad Grants powinna być:

  • Aktualnie zarejestrowana w Technologie.org.pl, polskim oddziale TechSoup Global,
  • Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), prowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości,
  • Fundacją lub stowarzyszeniem nie mającym statusu organizacji pożytku publicznego a zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS),
  • Organizacją kościelną zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS)

Jakie organizacje nie kwalifikują się do udziału w programie?

  • Podmioty lub organizacje państwowe.
  • Szpitale lub placówki służby zdrowia.
  • Szkoły, instytucje akademickie lub uniwersytety (działy charytatywne organizacji edukacyjnych mogą uczestniczyć w programie).


Zaufali nam

  • Fundacja Anny dymnej
  • Caritas
  • Fundacja Nutricia
  • Fundacja Evangelium vitae
  • Fundacja marka kamińskiego
  • Fundacja serce dziecka
  • Fundacja Ronalda mc Donalda
  • Chlebzycia.org
  • Fundacja światowego tygodnia przedsiębiorczości
  • Stowarzyszenie psychologów chrześcijańskich

Jakie są korzyści z uczestnictwa w programie Google dla Non-Profit?

Uczestnicy programu mają dostęp do narzędzi ułatwiających promowanie swojej misji, docieranie i utrzymywanie kontaktów z darczyńcami, wolontariuszami i beneficjentami organizacji. Oferowane narzędzia to:

Google Ad Grants

W ramach programu uczestnicy mają do dyspozycji 10 000 dolarów USA miesięcznie na promowanie swojej misji w wyszukiwarce Google. Kampanie promocyjne prowadzone są poprzez system Google Ads. Polega on na emitowaniu reklam tekstowych w odpowiedzi na zapytanie związane z misją organizacji. Jeżeli chcecie Państwo dotrzeć do potencjalnych darczyńców, wolontariuszy lub beneficjentów Waszej organizacji, Ad Grants jest programem dla was. Program umożliwia monitorowanie przekazanych darowizn, zapisów na newsletter lub zgłoszeń na wolontariat.

YouTube dla Organizacji Non-Profit

YouTube jest obecnie drugą najpopularniejszą wyszukiwarką na Świecie a video coraz ważniejszym medium marketingowym. Uczestnicy mogą udostępniać video swojej organizacji i nawiązać kontakt ze zwolennikami, wolontariuszami i darczyńcami.

G Suite dla Organizacji Non-Profit

Google udostępnia uczestnikom platformę G Suite.  Dzięki temu mogą oni korzystać z Gmaila (nieograniczona liczba adresów e-mail we własnej domenie), Dokumentów Google, Kalendarza, Hangouts oraz dedykowanego wsparcia. To umożliwia organizacjom pozostanie w stałym kontakcie z wolontariuszami, darczyńcami oraz społecznością.

Google Earth Outreach

Uczestnicy programu mają do dyspozycji dodatkowe narzędzia Google do tworzenia map. Jest to szczególnie ważne dla organizacji działających na określonym terenie.

Co możemy zaoferować Państwa organizacji?

Doświadczenie

Nasz zespół składa się z ekspertów posiadających blisko 10 lat doświadczenia we współpracy z organizacjami non-profit z Polski, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. W 2010 jako pierwsi w Polsce jeszcze pod marką Timgu uzyskaliśmy status partnera Google dla organizacji Non-profit w Danii, Wielkiej Brytanii i Polsce. Od tego czasu pracowaliśmy dla znanych w całym kraju fundacji, jak i regionalnych i lokalnych organizacji pomagając im pozyskiwać darowizny 1%, zapisy na wolontariat, budować i naprawiać witryny internetowe i wdrażać strategię w Internecie

Przeprowadzenie przez proces rejestracji w programie Google dla Organizacji Non-Profit i Google Ad Grants

Sprawdzenie czy organizacja spełnia kryteria uczestnictwa w programie

Zanim wysłane zostanie zgłoszenie, warto sprawdzić dokładnie czy przyszły uczestnik spełnia wszystkie wymogi uczestnictwa w programie Google Ad Grants

Zgłoszenie i rejestracja w programie Google dla Organizacji Non-Profit

Przed przystąpieniem do programu Google Ad Grants konieczna jest rejestracja w programie Technologie.org.pl. Weryfikacja jest prowadzona w oparciu o dokumenty i informacje o statusie i działalności organizacji. Proces ten trwa około 10 dni. W razie powodzenia organizacji przyznawany jest specjalny token kwalifikacji. Z przyjemnością przeprowadzimy Państwa przez ten proces.

Założenie i konfiguracja specjalnego konta Google Ads

Po zatwierdzeniu w programie Google dla Organizacji Non-Profit należy założyć i odpowiednio skonfigurować konto reklamowe Google Ads. Mamy blisko 10 lat doświadczenia w zakładaniu i konfiguracji kont reklamowych na potrzeby programu grantowego.

Rejestracja w Google Ad Grants

Dysponując poprawnie założonym i skonfigurowanym kontem reklamowym należy zbudować pierwsze kampanie zgodnie z zaleceniami programu. Zmieniające się wymogi programu i coraz wyższe wymagania stawiane przez uczestnikami mogą im dostarczać problemów i być czasochłonne.

Budowa i obsługa dedykowanych kampanii służących szerzeniu misji, pozyskiwaniu darowizn i wolontariuszy

W 2018 roku Google z znaczący sposób podwyższyło wymagania dotyczące funkcjonowania kont reklamowych i kampanii. Uczestnictwo w programie wymaga teraz stałego monitorowania pewnych wskaźników kampanii takich jak CTR lub wskaźnik jakości słów kluczowych. Nowością jest także śledzenie tzw. konwersji, czyli pozyskanych darowizn, zapisów na newsletter czy zgłoszeń na wolontariat. To wymaga połączenia konta reklamowego w kontem Google Analytics.

Szczególnie w sezonie od grudnia do kwietnia, kiedy wiele organizacji próbuje pozyskać darowizny z 1% podatku PIT bardzo trudne jest spełnienie wymogu 5% CTR (klikalności reklam).

Wiele organizacji uczestniczących w programie nie jest w stanie spełnić tych wymagań z braku czasu lub niemożności zatrudnienia osoby dedykowanej zarządzaniu kontem. Z nasza pomocą mogą być Państwo pewni, że ich konto jest prowadzone w należyty sposób i nie grozi Państwu wykluczenie z programu. Specjalizujemy się w budowaniu skutecznych kampanii pozyskiwania darowizn 1% podatku zarówno dla dużych ogólnopolskich fundacji, jak i lokalnych .

Pomoc w przywracaniu uczestnictwa w programie

Od momentu wprowadzenia nowych zasad w 2018 roku wiele organizacji utraciło status uczestnika programu. Było to spowodowane niemożnością sprostania tym zasadom. Odzyskanie uczestnictwa w programie jest możliwe po gruntownej diagnozie i naprawie konta reklamowego. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc Państwu spełnić warunki ponownego uczestnictwa w programie.

Budowa i optymalizacja stron internetowych

Budowa stron internetowych

Oferujemy Państwu budowę strony internetowej w oparciu o najbardziej funkcjonalne i sprawdzone przez organizacje non-profit w Wielkiej Brytanii wzorce graficzne. Strony budowane przez nas są:

  • łatwe w obsłudze dla osób nieposiadających umiejętności programowania. Dzięki temu będą mogli Państwo uzupełniać i modyfikować ich treści bez ponoszenia dodatkowych kosztów
  • przyjazne wyszukiwarkom internetowym – łatwe do odnalezienia przez Państwa odbiorców
  • zintegrowane z najpopularniejszymi systemami płatności. Dzięki temu Państwa darczyńcy będą mogli łatwo dokonać darowizny
  • zbudowane w oparciu o badania rynku i zapytań Państwa darczyńców i beneficjentów
  • w pełni funkcjonalne na urządzeniach mobilnych. To szczególnie ważne dzisiaj, kiedy młode pokolenie wolontariuszy i darczyńców w coraz większym stopniu korzysta ze smartfonów
  • zintegrowane z Państwa mediami społecznościowymi jak Facebook, Pinterest czy Instagram
  • zaopatrzone w pełną dokumentację techniczną
  • regularnie aktualizowane tak, aby mogli Państwo oferować odbiorcom najnowsze rozwiązania

Wsparcie IT dla Państwa witryny i hosting

Oferujemy wsparcie informatyka w ramach miesięcznego abonamentu. Wszystkie zadania są realizowane przez nasz zespół. Mogą być Państwo pewni, że nie podzlecamy prac innym podwykonawcom. Dzięki temu zadania są wykonywane sprawnie, na czas i przez dedykowanego pracownika, który dobrze zna Państwa witrynę. Naszym partnerom z sektora non-profit oferujemy także szybki i bezpieczny hosting oraz konta poczty email.

Internetowe badanie rynku i analiza zapytań prowadzących do odwiedzin Państwa witryny.

Posiadamy doświadczenie w budowie i optymalizacji stron internetowych naszych partnerów w taki sposób, aby były one sprawnymi narzędziami realizacji ich celów.  Treść wielu witryn skupia się na samej organizacji a nie na oferowaniu rozwiązania problemów i potrzeb jakie mają Państwa grupy docelowe: darczyńcy, beneficjenci czy liderzy opinii. Treści witryny powinny odpowiadać na potrzeby tych osób. Oferujemy Państwu audyt zapytań internetowych Państwa odbiorców; sprawdzimy czego dokładnie i kiedy poszukują oni w Google oraz jakie zapytania prowadzą do odwiedzin Państwa witryny. Na tej podstawie będą mogli Państwo budować treści witryny odpowiadające potrzebom jej adresatów. Co więcej, audyt ten może służyć jako baza do budowy strategii w mediach społecznościowych i publikacjach PR.

Tworzenie treści witryn internetowych – SEO copywriting

W ścisłej współpracy z Państwem i na podstawie zapytań internetowych oraz zapytań prowadzących do Państwa witryny możemy stworzyć unikalne, wysokiej jakości treści dla państwa strony internetowej. Tworzone przez nas teksty spełniają wymogi najlepszych praktyk zalecanych przez Google. Od roku 2018 jest praktycznie niemożliwe prowadzenie kampanii promocyjnych na frazy i treści, które nie występują na witrynie. Absolutnie kluczowe jest więc stałe i przemyślane rozwijanie treści strony internetowej. Jeżeli chcą Państwo trafić do osób, które na przykład zaangażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym, na Państwa witrynie powinna być bogata i dobrze ustrukturyzowana sekcja dotycząca kwestii niepełnosprawności. Bez tego Państwa reklamy będą emitowane sporadycznie a z czasem Google zarekomenduje ich usunięcie ze względu na niską jakość treści na witrynie.

Testowanie i optymalizacja strony internetowej

Witryna powinna nie tylko zawierać treści poszukiwane przez jej adresatów, ale także ustrukturyzować je w czytelny, logiczny i przydatny dla nich sposób. Odwiedzający powinien być w stanie łatwo odnaleźć przydatne informacje i móc bezproblemowo dokonać darowizny, zapisać się na newsletter, wybrać program, który chce wspierać w ramach Państwa działań. Mamy duże doświadczenie w optymalizacji struktury witryn internetowych tak, aby spełniały te wymagania. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie tego, np. jaka wersja podstrony wpłat i darowizn generuje najwięcej wartości? Dysponujemy narzędziami pozwalającymi przetestować kilka wersji danej podstrony i ocenić czy zmiana koloru guzika „wesprzyj nas” ma wpływ na liczbę otrzymanych darowizn czy wpłat 1%.

Marketing na YouTube

YouTube jest obecnie drugą najpopularniejszą wyszukiwarką na Świecie. Uczestnicy programu Google dla Organizacji Non-Profit mają dostęp do narzędzi umożliwiających skuteczne promowanie misji i pozyskiwanie darowizn za pomocą video.

Tworzenie treści video jest często praco chłonne i kosztowne. Tym bardziej warto się upewnić, że potrafią Państwo:

  • dotrzeć z przekazem video do właściwych odbiorców
  • oszacować zwrot z inwestycji w video marketing


Optymalizacja techniczna i optymalizacja treści kanału YouTube jest pierwszym krokiem na drodze dotarcia do odbiorców. Jeżeli chcą Państwo zwiększyć liczbę darowizn, zapisów na wolontariat albo rozszerzyć zasięg video, to nie wystarczy filmu dodać do kanału YouTube. Właściwa jego konfiguracja techniczna oraz opis są kluczowe.

YouTube oferuje prowadzenie kampanii w systemie true-view. W systemie tym ponoszą Państwo koszty tylko jeżeli widz oglądnie co najmniej 30 sekund lub połowę filmu (cokolwiek nastąpi wcześniej). Specjalizujemy się w budowaniu skutecznych, precyzyjnie kierowanych kampanii video na YouTube.

Mierzenie zwrotu z inwestycji w video marketing jest bardzo ważne. Zapewniamy Państwu ustalenie wskaźników skuteczności działania i pełną konfigurację mierzenia zwrotu z inwestycji.

Optymalizacja wizytówki w Mapach Google (Google Moja Firma)

Widoczność w Mapach Google i serwisie Google Moja Firma jest ważna nie tylko dla lokalnie działających organizacji non-profit. Organizacja posiadające wizytówkę w tym serwisie mogą informować odbiorców o prowadzonych akcjach, nowościach, pozyskiwać wpłaty, publikować zdjęcia i filmy. Zapewniamy Państwu nie tylko założenie, optymalizację i bieżącą obsługę wizytówki. Oferujemy także dokładne raportowanie tego, ile osób:

  • trafia do Państwa witryny z tej wizytówki
  • pyta o wskazówki dojazdu do Państwa organizacji
  • wykonuje połączenia telefoniczne


Podsumowując: uważamy, że program Google dla Organizacji Non Profit a szczególnie Google Ad Grants może być bardzo przydatny dla polskich fundacji i organizacji pożytku publicznego. Pomimo, zdaniem wielu niekorzystnych zmian wprowadzonych do programu w 2018 roku, ciągle jest on skutecznym narzędziem pozyskiwania wpłat, wolontariuszy i utrzymywania więzi ze społecznościami.

Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą lub mają jakiekolwiek pytania odnośnie przedstawionej oferty, prosimy o kontakt.

Ostatnie Projekty