Reklama w Internecie za granicą

Reklama w Internecie za granicą

Dzięki reklamie w Internecie łatwiej i taniej możecie Państwo dotrzeć do partnerów biznesowych i klientów na całym świecie, niezależnie od tego, gdzie się znajdują i jakim językiem mówią. Reklama cyfrowa jest jednym z najważniejszych narzędzi stosowanych przez polskich przedsiębiorców w zdobywaniu rynków międzynarodowych.

Dlaczego reklama w Internecie za granicą staje się coraz bardziej popularna?

Według nas głównymi zaletami reklamy za granicą w Internecie są:

  1. Wymierność

Powodzenie i przebieg kampanii marketingowej w Internecie jest mierzalne począwszy od liczby kliknięć poprzez liczbę wyświetleń, współczynnik klikalności (CTR), liczbe konwersji, konwersji stawka za kliknięcie (CPC), po koszt nabycia (CPA). Internet zapewnia również  bezprecedensową możliwość śledzenia zwrotu z inwestycji – coś czego tradycyjne media nie mogą zaoferować.

  1. Oszczędność

Reklama w Internecie za granicą jest rozwiązaniem niezwykle opłacalnym. Koszty generowana są jedynie wówczas, gdy ktoś kliknie w Państwa reklamę. Kontrola budżetu staje się także łatwiejsza. Co najważniejsze, jeśli pracujecie Państwo z wykwalifikowanymi specjalistami, skuteczność kampanii zostanie zoptymalizowana w taki sposób, że koszt kliknięcia stopniowo maleje wraz z upływem czasu. Oznacza to, że wzrost ruchu na Państwa witrynie będzie widoczny bez zwiększania kosztów.

  1. Trafności i precyzja ukierunkowania

Reklama w Internecie umożliwia precyzyjne dobranie grup docelowych pod względem demografii i zainteresowań, lokalizacji, języka i w konsekwencji dotarcie do osób zainteresowanych Państwa produktami i usługami.

Od czego zacząć? Sprawdźmy potencjał rynku zagranicznego dla Państwa towarów i usług.

Przede wszystkim Internet daje możliwość szybkiego i taniego sprawdzenia istniejącego potencjału dla usług i towarów na wybranym rynku. Od tego właśnie sprawdzenie proponujemy zacząć. Możemy się posłużyć kilkoma ogólnodostępnymi narzędziami, dzięki którym mogą Państwo dotrzeć do klientów za granica, przedstawić im swoja ofertę i rozwijać swoja działalność tą drogą.

Jednym z nich jest narzędzie analizy rynków Google (ang. Google Global Market Finder). Dzięki niemu mogą Państwo oszacować, który rynek stwarza najwięcej możliwości dla oferowanych przez Was usług lub produktów. Narzędzie bierze pod uwagę liczbę zapytań w Google na danym rynku oraz koszt reklamy. Ważne jest, aby zweryfikować propozycje słów kluczowych dla danego rynku przez osobę, która poza biegłą znajomością języka, posiada też praktyczną znajomość danego rynku i branży.

Narzędzie analizy rynków Google

Kiedy już znajdziemy rynek z dużą ilością zapytań i umiarkowanymi kosztami reklamy, powinniśmy się upewnić, że potencjalni klienci będą mogli zrozumieć nasz przekaz i nasza ofertę.

Bardzo ważne jest zaproponowanie potencjalnym klientom wersji językowej zrozumiałej dla nich. Możemy posłużyć się narzędziem Google do tłumaczenia stron lub poświecić czas i pieniądze na umieszczenie odpowiedniej treści na Państwa stronie.

Zapewniamy Państwa, że inwestycja w lokalizację treści Waszej strony (bardziej niż samo jej tłumaczenie) to jedna z lepszych inwestycji jaka mogą Państwo poczynić wchodząc na rynek zagraniczny.

Czy konieczne jest tłumaczenie Państwa strony na wszystkie języki czy wystarczy wersja angielska?

Język angielski pozostaje językiem najpowszechniej używanym w Internecie.

Pomimo tego, że angielskojęzyczni użytkownicy Internetu stanowią tylko 26% wszystkich użytkowników – to wiele osób innych narodowości posługuje się językiem angielskim, wyszukując w Internecie usługi lub towary. Rozbudowę swojej strony internetowej powinniśmy wiec zacząć od języka angielskiego, ale nie powinniśmy na tym poprzestać.

Ostatnie badania przeprowadzone w Unii Europejskiej wykazały, że ponad połowa użytkowników Internetu odwiedziła stronę w języku obcym (zwykle oznacza to stronę z językiem angielskim). Jednak tylko 18 procent stwierdziło, że dokonuje zakupów online na stronie, która nie była w ich własnym języku.

Reklama w Internecie za granicą – czy to skomplikowane?

Poprawne budowanie skutecznej kampanii reklamowej nie jest proste, a dodatkowe komplikacje pojawiają się, kiedy chcemy dotrzeć do ludzi posługujących się innym językiem i funkcjonujących w innej kulturze. Istnieje kilka kwestii, które należy rozważyć budując kampanie na rynki zagraniczne.

Nie tylko Google.

Google jest zdecydowanie najbardziej popularną wyszukiwarką na całym świecie i powinna odgrywać kluczową rolę w większości naszych kampanii. Jednak na niektórych lokalnych rynkach konkurenci Google maja bardzo silną pozycje. W Rosji, na przykład Yandex ma największy udział w rynku, podczas gdy Baidu jest niezwykle ważna w Chinach. Czasami lokalne wyszukiwarki mogą zaoferować dotarcie do znacznego grona odbiorców i tańszą alternatywę dla naszych kampanii za granica. Zasady prowadzenia kampanii w lokalnych wyszukiwarkach mogą się różnić, na przykład, aby prowadzić kampanie w Baidu, trzeba posiadać między innymi ważne świadectwo wydane przez Chiński rząd.

Słowa kluczowe są naprawdę kluczowe.

Pamiętajmy, że proste tłumaczenie słów kluczowych na język obcy przy pomocy słownika nie wystarczy. Tak, jak w przypadku strony internetowej, zdecydowanie proponujemy, aby wybór słów kluczowych skonsultować z osoba posiadającą praktyczna znajomość rynku i kultury wybranego kraju. Kolokwializmy, skróty, różnice regionalne i inne czynniki mogą silnie wpływać na skuteczność naszych kampanii reklamowych w Internecie za granicą.

Przemyślmy dobrze teksty naszych reklam.

Reklamy tekstowe w Internecie muszą przykuć uwagę i przekazać odpowiednie informacje w bardzo ograniczonej przestrzeni. To co uznajemy za skuteczny tekst reklamowy w jednym kraju nie musi przynosić pozytywnych rezultatów na innych rynkach. Tak, jak w przypadku Państwa strony internetowej i słów kluczowych, tworzenie skutecznego tekstu reklamowego na pewno nie powinno polegać na podstawowym tłumaczeniu. Lokalny kontekst kulturowy powinien być brany pod uwagę, a ton używanego języka może być bardzo istotny.

Monitorujmy skuteczność naszej kampanii.

W przypadku każdej kampanii w Internecie, trzeba stale monitorować swoje postępy i wyniki.

Tak jak w przypadku kampanii prowadzonych na rodzimym rynku, pamiętajmy aby jasno określić cele i monitorować ich realizacje. Jeżeli zależy nam na sprzedaży lub pozyskiwaniu kontrahentów, upewnijmy się, że jesteśmy w stanie śledzić realizacje tych celów za pomocą reklamy. Zalecamy regularne i dokładne sprawdzania jakie słowa kluczowe są odpowiedzialne za generowanie wizyt i realizacje celów naszej kampanii. Może się okazać, ze nasze oryginalne słowa kluczowe nie są tymi , które dostarczają nam zwrotu z inwestycji i powinniśmy swoje kampanie nieustannie rozbudowywać oraz wykluczać te słowa, które generują zbędne koszty.

Podsumowując, prowadzenie kampanii reklamowych w Internecie za granicą może być wyzwaniem, ale takim wyzwaniem, które warto podjąć wchodząc na nowy rynek. Nawiązane kontakty biznesowe, nowe kontrakty i zwiększona sprzedaż pomogą zapewnić rozwój Państwa firmie.

Jeżeli potrzebujecie Państwo więcej informacji o naszej ofercie reklamy w Internecie za granicą, zapraszamy do kontaktu.  Możecie skorzystać również z formularza kontaktowego lub porozmawiać bezpośrednio z naszym ekspertem.