Szkolenia dla eksporterów

W dobie szybko globalizującego się Świata, coraz więcej polskich firm myśli o poszerzeniu swojej aktywności o nowe rynki zagraniczne. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Berry Fish organizuje cykliczne szkolenia z marketingu internetowego dla polskich przedsiębiorców chcących rozpocząć swoją działalność za granicą. Warsztaty odbywają się na terenie całego kraju we współpracy z ośrodkami wspierania nowoczesnego biznesu. Spotkania są skierowane przede wszystkim do sektora MŚP, w szczególności do firm produkcyjnych, eksportujących, bądź planujących rozpocząć eksport własnych produktów lub usług poza granice Polski.

Strategie eksportowe w Internecie

Jak zdobyć rynki zagraniczne i zbudować swoją pozycję na rynku międzynarodowym dzięki narzędziom  marketingu internetowego? Na to i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci Berry Fish podczas specjalnie przygotowanych warsztatów dla polskich eksporterów.

Na szkoleniach uczestnicy dowiedzą się m.in:

  • jak zbudować skuteczną strategię marketingową wejścia na wybrany rynek zagraniczny,
  • jak określić potencjał rynkowy produktu lub usługi w danym kraju,
  • jak skutecznie dotrzeć do zagranicznych klientów dzięki nowoczesnym technikom marketingu internetowego,
  • jak korzystać z darmowych narzędzi Google, takich jak: Google Analytics, Google AdWords i Google Market Finder w planowaniu i implementacji strategii wejścia na rynki zagraniczne.


Uczestnicy naszych szkoleń uzyskują praktyczne informacje na temat zastosowania narzędzi analitycznych w planowaniu wejścia na rynek zagraniczny oraz doboru portali i forów do celów kampanii reklamowej. Na konkretnych przykładach prezentujemy sposoby weryfikowania rezultatów działań, jak również kluczowe wskaźniki efektywności.

W czasie warsztatów zakładamy także konta reklamowe oraz budujemy na żywo kampanię reklamową na wybrany rynek.

Celem spotkań jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy na temat samodzielnego korzystania z narzędzi marketingu internetowego oraz nauczenie ich jak zweryfikować umiejętności pracownika odpowiedzialnego za te działania w ich firmie.

Współpraca z ośrodkami wspierania eksportu i przedsiębiorczości

W ramach szkoleń z marketingu internetowego dla eksporterów, eksperci Berry Fish współpracują z ośrodkami wspierania przedsiębiorczości, takimi jak Wydział Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej i Stowarzyszenie „Promocja Przedsiębiorczości”. Organizacje te należą do Enterprise Europe Network – największej międzynarodowej sieci wspierania nowoczesnego biznesu powołanej przez Komisję Europejską. Współpracujemy również z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego i Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. W 2013 roku rozpoczęliśmy też współpracę z Forum Młodych Lewiatan przy projekcie „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” – międzynarodowym wydarzeniu wspierania przedsiębiorczości, podczas którego prowadzimy warsztaty z marketingu w Internecie. W 2014 staliśmy się jednym z partnerów strategicznych Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Przeszkoliliśmy już blisko 100 firm, z których wiele decyduje się na podjęcie z nami stałej współpracy.

Warsztaty organizowane przez Berry Fish odbywają się bezpośrednio w siedzibie Państwa firmy i  kierowane są do zespołów zajmujących się marketingiem i pragnących rozbudować swoją wiedze z marketingu internetowego.