Badanie rynków zagranicznych

łodzie na rzece w azji - rynku docelowego wielu polskich eksporterów

Badanie rynków zagranicznych

W ciągu ostatniej dekady wiele Polskich firm podjęło intensywne działania eksportowe. Dywersyfikacja rynków zbytu pozwala zabezpieczyć się przed lokalnymi kryzysami i zawirowaniami politycznymi, jak na przykład embargo. Przede wszystkim jednak, firmy upatrują w rynkach świtowych możliwości uzyskania większej marży na swoje produkty i usługi. W procesie wchodzenia na rynki zagraniczne pierwszym krokiem jest przeprowadzenie rzetelnego badania rynku.

Dobre badanie rynku – na co zwracać uwagę?

 1. Zdefiniowany cel

Przemyślenie celów badania pomoże Państwu otrzymać wyniki przydatne w zbudowaniu strategii wejścia na dany rynek. Badanie może mieć na celu zrozumienie potencjału dla usługi, poznanie struktury dystrybucji i otoczenia konkurencyjnego lub wypracowanie strategii cenowej.

 1. Obiektywizm

Wyniki badań nie zawsze potwierdzą Państwa pierwotne założenia. Warto być przygotowanym na nieoczekiwane lub sprzeczne z oczekiwaniami dane. Badanie ma zapewnić Państwu prawdziwy obraz rynku i ułatwić przyszłe funkcjonowanie na nim.

 1. Znajomość wybranego rynku

Dogłębne zrozumienie rynku docelowego pomaga w przeprowadzeniu rzetelnego badania. Przy wyborze partnera do badania rynku za granicą warto współpracować z ekspertami posiadającymi praktyczną wiedzę o funkcjonowaniu danej gospodarki.

 1. Praktyczne rekomendacje po badaniu

I na koniec rzecz najważniejsza. Pozyskane dzięki badaniu informacje mają dac podstawę do podjęcia strategicznych decyzji biznesowych. Ale analiza i interpretacja danych nie zawsze jest prosta. Objaśnienie wyników badania rynku powinno być jego integralnym elementem. Rekomendacje co do sposobu promocji za granicą; gdzie, jakie i kiedy prowadzić kampanie, jakie dobrac budżety to kwestie zasadnicze. Zamawiając badanie rynku upewnijcie się Państwo, że specjalista, który takie badanie wykonał, zanalizuje dla Państwa jego wyniki i na tej podstawie zaproponuje strategię działania.

Badania rynku zagranicznego z Berry Fish

W zależności od typu badania, które zdecydują się Państwo zlecić, możemy dostarczyć Państwu raporty przedstawiające:

 • listę największych dystrybutorów
 • zasady opodatkowania i zasady proceduralne wybranego kraju
 • otoczenie konkurencyjne
 • analizę najważniejszych tendencji podażowych i popytowych z segmentacją produktów
 • prognozę trendów i rozwoju danego rynku
 • analizę dynamiki wybranego rynku w wybranym okresie
 • analizę czynników stymulujących wzrost potencjału rynku i jego ograniczenia
 • badanie łańcucha logistycznego
 • szczegółowe dane dotyczące wolumenu i wartości sprzedaży wybranego asortymentu na rynku zagranicznym

Jak długo trzeba czekac na wyniki i raport z badania?

Każdy raport jest indywidualnym projektem i wymaga koordynacji pracy międzynarodowego zespołu. Standardowy czas oczekiwania na wyniki z badnaia rynku to około 3 miesięcy, choć zawsze staramy się dostarczyc Państwu gotowy raport jak najszybciej.

Ile kosztuje badanie rynku zagranicznego?

Każdy projekt jest wyceniany indywidalnie i wiele czynikków wpływa na jego finalną cenę. Są to na przykład:

 • Specyfika branży
 • Badany kraj/rynek
 • Czas realizacji
 • Wersja językowa

Dlaczego warto współpracować z Berry Fish Ltd. w kwestii badania rynku zagranicznego?

Od siedmiu lat współpracujemy z ekspertami, ośrodkami badawczymi i firmami podsiadającymi praktyczna wiedzę i znajomość funkcjonowania najważniejszych rynków: Europy Zachodniej, Skandynawii, USA, Chin, Bliskiego Wschodu, i Afryki.

Naszym celem jest zawsze dostarczenie rzetelnego obrazu docelowego rynku a po akceptacji proponowanej strategii możemy dla Państwa wdrożyc jej założenia i promować Państwa firmę na nowych rynkach.