Blogi eksportowe EMONDO

Cele

Celem bloga pro-eksportowego jest przyciągnięcie zagranicznych klientów do strony Państwa firmy.

Zagraniczni użytkownicy odwiedzają bloga w poszukiwaniu użytecznych informacji i porad w danej dziedzinie. Blog zawiera elementy brandingu firmy oraz linki prowadzące do strony domowej. Korzyść jest dwukrotna: więcej zagranicznych klientów dociera do Państwa oferty, a firma zyskuje pozycję międzynarodowego eksperta w swojej dziedzinie.

Studium przypadku

Dla firmy, która produkuje i sprzedaje akcesoria motocyklowe stworzyliśmy bloga pro-eksportowego, gdzie, w języku angielskim, publikujemy pożyteczne porady na takie tematy jak: przygotowanie motocykla do podróży, efektywne pakowanie kufrów, zabezpieczanie bagażu przed wilgocią etc.

Jest to praktyczna wiedza, której poszukują osoby zainteresowane tematyką podróży motocyklowych z całego świata. Za pośrednictwem bloga klienci trafiają na stronę domową firmy, gdzie mogą dokonać transakcji, zapytać o wycenę, zapisać się na newsletter etc.

Dzięki takiej strategii wszyscy korzystają. Użytkownicy dostają wartościowe informacje w swoim języku, a firma zyskuje nowych klientów, którzy z definicji są wysoce zainteresowani produktami bądź usługami firmy.

Efektywność bloga jest mierzona na podstawie ilości wejść na stronę z bloga, które zakończyły się zdefiniowanym celem: zakupem, zapytaniem ofertowym, telefonem etc.

Emondo to nasz autorski system blogów pro-eksportowych:

  1. Wybór strategicznej domeny

Domena zapewnia wysoki ranking w Internecie i rozpoznawalność w danym kraju. Domena dobierana jest na podstawie analizy statystyk wyszukiwania i konkurencyjnych podmiotów na danym rynku.

  1. Zlokalizowana treść

Artykuły zamieszczane na blogach Emondo tworzone są w oparciu o starannie dobrane frazy i słowa  kluczowe. Frazy są zawsze ściśle związane z ofertą Państwa firmy i używane przez klientów w danym kraju. Słowa  kluczowe uwzględniają kontekst kulturowy wybranego rynku.

  1. Wartościowa treść

Artykuły  tworzone są we współpracy z native speakerami oraz osobami posiadającymi praktyczną znajomość danego rynku. Budujemy Państwa pozycję dostarczając zagranicznym klientom poszukiwanych treści. To Państwo decydujecie o treści bloga i kierunku jego rozwoju.